Rang | FirstCycling

1 2 3 4 5 6 7 8

Svi 2006 2007

Poz Vozač Rođen Narod Tim Bodovi
1 Barry Ashlin 2007 USA EF Education-ONTO 1.666
2 Sumpik Pavel 2006 Czechia Roman Kreuziger Cycling Academy 1.660
3 Seixas Paul 2006 France Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team 1.638
4 Dahl Marius Innhaug 2006 Norway Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team 1.559
5 Remijn Senna 2006 Netherlands Acrog-Tormans U19 1.468
6 Omrzel Jakob 2006 Slovenia Adria Mobil U19 1.413
7 Pericas Adria 2006 Spain Team Torrent-Tadesan-Purito 1.336
8 Alvarez Hector 2006 Spain Lucta-Granja Rinya Team 1.280
9 Schoofs Jasper 2006 Belgium Acrog-Tormans U19 1.256
10 Sparfel Aubin 2006 France Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team 1.241
11 Taillieu Aldo 2006 Belgium Air College - Bconcept 1.203
12 Ørn-Kristoff Felix 2006 Norway Rudyco Cycling Team 1.200
13 Dunwoody Seth 2006 Ireland Cannibal B Victorious 1.187
14 Boulet Eliott 2006 France CC Plancoët Junior 1.094
15 Fietzke Paul 2006 Germany GRENKE - Auto Eder 950
16 Keppens Cedric 2006 Belgium Rudyco Cycling Team 931
17 Bouquet Axel 2006 France Lepelley Electricité U19 924
18 Withen Philipsen Albert 2006 Denmark Tscherning Cycling Academy 920
19 Just Pedersen Carl Emil 2006 Denmark CeramicSpeed Herning CK Junior 877
20 Bessega Andrea 2006 Italy Borgo Molino Vigna Fiorita 874
21 Jackowiak Janek 2007 Poland Cannibal B Victorious 873
22 Magagnotti Alessio 2007 Italy Autozai Contri Team 863
23 Casey Patrick 2006 Ireland GRENKE - Auto Eder 841
24 Louw Larsen Anton 2006 Denmark Team Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior 790
25 Streif Noah 2006 USA EF Education-ONTO 783
26 Grégoire Baptiste 2006 France Groupama-FDJ Conti Juniors 769
27 Lewandowski Dawid 2006 Poland LKS POM Strzelce Kraj 757
28 Schaper Joeri 2006 Netherlands Acrog-Tormans U19 737
29 Holmes Wil 2006 Australia ARA Australian Cycling Team 713
30 Møller Andersen Noah Lindholm 2007 Denmark GRENKE - Auto Eder 689
31 Goszczurny Patryk 2006 Poland JEGG-DJR Academy U19 677
32 Rooni Ron 2007 Estonia Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team 673
33 Valjavec Erazem 2006 Slovenia Autozai Contri Team 655
34 Nagengast Ruud Junior 2006 Netherlands JEGG-DJR Academy U19 631
35 Zomermaand Jurgen 2006 Netherlands Willebrord Wil Vooruit Juniors 626
36 Rowe Elliot 2006 Great Britain Fensham Howes Junior Race Team 622
37 Thierry Paul 2006 France OC Locminé 612
38 Strzelecki Michal 2006 Poland Velotalent Cycling Team 593
39 Chaleil Louis 2006 France Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team 571
40 Boussemaere Louic 2006 Belgium Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team 536
41 Martin Marco 2006 Spain Baqué Cycling Team U19 528
42 Mellano Ludovico 2006 Italy Team Fratelli Giorgi 525
43 Sambinello Enea 2006 Italy Vangi Sama Ricambi Il Pirata 524
44 Van Strijthem Matijs 2006 Belgium Van Moer Logistics Cycling Team 514
45 Krzyskow Dominik 2006 Poland JEGG-DJR Academy U19 503
46 Borremans Kasper 2006 Finland Cannibal B Victorious 502
47 Donati Andrea 2006 Italy Ciclistica Trevigliese 481
48 Kings Ian 2006 Germany JEGG-DJR Academy U19 480
49 Edinger Roei 2006 Israel WP de Molenspurters Meulebeke U19 479
50 Grindley Seb 2006 Great Britain Fensham Howes Junior Race Team 472
51 Beben Szymon 2006 Poland MKS Polkowice 452
52 Berthelemy Edgard 2006 France Argenteuil Cyclisme Junior 449
53 Benz Benedikt 2007 Germany JEGG-DJR Academy U19 448
54 Van Den Broek Axel 2006 Belgium Acrog-Tormans U19 445
55 Montagner Andrea 2006 Italy Borgo Molino Vigna Fiorita 438
56 Vassal Theophile 2007 France Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team 419
57 Kral Krystof 2006 Czechia GRENKE - Auto Eder 416
58 Verstraete Jenthe 2006 Belgium Crabbé-Dstny Juniors 414
59 Glossner Tim 2006 Germany Team Walter Fensterbau-Marco Brenner 411
60 Claisse Edouard 2007 Belgium Crabbé-Dstny Juniors 403
61 Geerinck Seppe 2006 Belgium Crabbé-Dstny Juniors 397
61 Adaszak Ksawery 2006 Poland Watersley R+D Road Team 397
63 Quint Antoine 2006 Netherlands WSV de Peddelaars U19 391
64 Scheldeman Xander 2006 Belgium Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team 388
65 Larsson Linus 2006 Sweden Willebrord Wil Vooruit Juniors 386
66 Weierink Jelle 2006 Netherlands Goudenbod-Parkhotel Development Team 382
67 Blanc Johan 2007 France Stade Toulousain Cyclisme Académie 371
68 Vanslembrouck Corneel 2006 Belgium Rudyco Cycling Team 369
69 Westbroek Collin 2006 Netherlands WPG Amsterdam U19 363
70 Guichard Carter 2006 New Zealand Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team 362
71 Zahalka Stepan 2006 Czechia Mapei Merida Kankovsky 361
72 Tammepuu Riko 2007 Estonia Academy Région Sud p/b Giant 354
73 Pera Marceli 2006 Poland KTK Kalisz 350
74 Herbreteau Victor 2006 France U.C.Cholet 49 Juniors 344
75 Hernandez-Reilhé Jan 2007 France Team CIC UC Nantes - Atlantique U19 340
76 Grupp Louis 2006 Germany Team Wipotec RLP 339
77 Raby Charly 2006 France CREF - TotalEnergies Juniors 338
77 Burckel Peyton 2007 USA EF Education-ONTO 338
79 Smith Jeremy 2006 Australia Criterion BE x Racing 335
79 Alexandre Arthur 2007 France Argenteuil Cyclisme Junior 335
81 Charret Camille 2006 France VC Villefranche Beaujolais Juniors 329
81 Consolidani Leonardo 2006 Italy Work Service - Coratti Cycling 329
83 Sagnier Karl 2007 France U19 Indre Fenioux 328
84 Øksnes Håkon Eiksund 2007 Norway JEGG-DJR Academy U19 320
85 Clemmensen Theodor 2006 Denmark GRENKE - Auto Eder 316
85 Dubois Yann 2007 France Argenteuil Cyclisme Junior 316
87 Wedekind Victor 2007 Germany B&H Junioren Team Thüringen 309
88 Boarer Ollie 2006 Great Britain Tofauti Everyone Active 308
89 Bittman Adam 2006 Czechia Rexonix Kovo Praha 304
90 Mätik Oliver 2006 Estonia Cannibal B Victorious 302
91 Ginter Nicolas 2006 Switzerland 300
92 Poschacher Valentin 2006 Austria 299
93 Simon Jules 2006 France Linas-Montlhéry Cycling Team 298
94 Travella Nicholas 2006 Italy GB Junior Team - Pool Cantu 295
95 Tarling Finlay 2006 Great Britain Willebrord Wil Vooruit Juniors 288
96 Cettolin Filippo 2006 Italy Borgo Molino Vigna Fiorita 287
97 Diaz Garcia Juan 2006 Colombia Team Inca Juniors 281
98 Molenaar Ko 2006 Netherlands Goudenbod-Parkhotel Development Team 280
99 Bosio Tommaso 2006 Italy Ciclistica Trevigliese 273
100 Goold Max 2007 Australia ARA Australian Cycling Team 271